آموزش کودکان استثنایی سطح دکتری, دکتری روانشناسی کودکان استثنایی, ظرفیت پذیرش دکتری کودکان استثنایی, دکتری کودکان استثنایی, دکتر سید جعفری,

 

دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

 

این رشته و گرایش از روانشناسی به مطالعه و بررسی کودکان استثنائی مانند: عقب مانده ذهنی (ناتوانی عقلانی)، طیف اوتیسم و اختلالاتی که مرتبط با کودکی هستند و با نام استثنائی شناخته می شوند می پردازد. این گرایش از روانشناسی در مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. دانشجویانی که علاقه مند به خواندن این رشته هستند باید با سختی ها و مشقت های این رشته و کار با کودکان این حوزه آشنا باشند چون کار با این کودکان نیاز به صبر و حوضله بسیار بالایی دارد.

 

افراد مشغول در این حوزه می توانند در موارد زیر کار کنند:

۱-پژوهش در زمینه کودکان استثنائی

۲-تدریس و آموزش در زمینه کودکان استثنائی

۳-درمان و بازپروری کودکان استثنائی

۴-کار در مراکز دولتی مانند بهزیستی

۵-کار در مراکز خصوصی مانند مراکز نگهداری کودکان استثنائی

 

روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی در ایران:

بازار کار این رشته بر اساس آمار بالای وجود کودکان استثنائی مانند اختلال طیف اوتیسم بسیار خوب است. کافی است دانشجو به این حوزه علاقه مند باشد. دانشجویان می توانند با خواندن مقطع کارشناسی ارشد این رشته نیز به راحتی در مراکز دولتی یا خصوصی مرتبط کار با کودکان استثنائی را شروع کنند.

دروس دفترچه تخصصی کنکور دکتری با ضریب ۴

ردیف مواد امتحانی
۱ روان‌شناسی و آموزش کودکان استثنایی
۲ آمار و روش تحقیق
۳ آسیب روانی کودک

 

دروس دفترچه عمومی کنکور دکتری با ضریب ۱

ردیف مواد امتحانی
۱ زبان عمومی
۲ استعداد تحصیلی

 

ما در موسسه آموزش عالی پژوهش سعی کرده ایم تا منابع دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی، بالینی، سلامت و … را در مقطع دکتری و کارشناسی فراهم آوریم و در اختیار شما عزیزان قراردهیم.