personality psychologys کلاس کنکور دکتری روانشناسی جلسات حضوری کلاس روانشناسی شخصیت

 

جلسات حضوری کلاس کنکور ارشد
و دکتری روانشناسی شخصیت
Personality Psychology

 

به همراه ارائه منابع ارشد روانشناسی و منابع دکتری روانشناسی شخصیت.

در این کلاس که مدرس آن دکتر سید جعفری -دکتری روانشناسی دانشگاه علامه طباطبائی- می باشد، مباحث روانشناسی شخصیت شامل: نظریه های شخصیت (روانکاوی، روابط شی، شناختی، رفتاری، صفات و انسان گرایی)، و تمام نکات مهم برای دست یابی به درصد حداقل ۵۰ در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره ( بالینی، سلامت، عمومی) تدریس می شود.

 

فرایند کلاس:

  • در جلسه اول یک پیش آزمون (Pre Test) از دانشجویان کلاس گرفته می شود (هدف از این پیش آزمون این است که دانشجویان عزیز با سطح خود در درس مذکور آشنا شده و در نهایت بعد از پایان کلاس، بتوانند درصد خود را با درصد پیش آزمون در جلسه اول مقایسه کنند.)
  • از جلسه دوم به بعد، هر جلسه با تست های مرتبط با درسنامه جلسه قبل شروع می شود (هدف از این کار این است که دانشجو بتواند گام به گام و جلسه به جلسه با کلاس پیش بیاید و ضمن خواندن و فهمیدن مطالب درسی با نحوه تست زدن نیز آشنا شود.)
  • در جلسه ششم کلاس کنکور روانشناسی شخصیت ، یک آزمون ۵۰ درصدی از دانشجویان گرفته می شود، این فرایند کمک می کند تا دانشجو بتواند بهترین نتیجه را از شرکت در کلاس کسب کند.
  • در جلسه آخر یک پس آزمون (Post Test) از دانشجویان کلاس گرفته خواهد شد. (هدف از این پس آزمون این است که دانشجویان درصد بدست آمده خود را با پیش آزمون خود مقایسه کنند.)

 

*با فرایندی که استاد برای این کلاس در نظر گرفته است (پیش آزمون، پس آزمون، آزمون ۵۰ درصدی و تست برای هر جلسه)،
دانشجو حداقل مطالب را ۳ بار در خود کلاس مرور کرده است و قطعا مطالب تثبیت شده اند و این مهم ترین کار برای قبولی و درصد بالای ۵۰ در کنکور ارشد و دکتری روانشناسی است.

 

* در این کلاس از منابع روانشناسی اصلی زیر و بصورت نمودار درختی (روش ابداعی دکتر سید جعفری) تدریس خواهد شد:

۱- روانشناسی شخصیت شولتز ترجمه سید محمدی

۲- روانشناسی شخصیت فیست ترجمه سید محمدی

۳- روانشناسی شخصیت پروین

  • روانشناسی شخصیت دکتر گنجی
  • روانشناسی شخصیت دکتر علی اکبر سیاسی
  • روانشناسی شخصیت لارسن ترجمه فرهاد جمهری

 

تعداد جلسات: ۱۱

تعداد ساعت: ۳۳

نکته مهم: در مورد کلاس کنکور روانشناسی شخصیت دکتر سید جعفری این موضوع است که دانشجو را از خواندن کتاب منبع اصلی یا کمک آموزشی دیگر بی نیاز می کند.