کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی, arshad general psychology, دکتر سید جعفری, منابع ارشد روانشناسی عمومی, لیست دروس کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی, منابع کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی,

ارشد روانشناسی عمومی

 

روانشناسی عمومی دانشی است که به مطالعه فرایندهای ذهنی و رفتاری می پردازد.
این حوزه از روانشناسی شامل بررسی شناخت، ادراک، رفتار و هیجان می شود.

روانشناسی از زمانی که انسان شروع به تفکر کرده آغاز شده است، اما بصورت منظم از قرن ۱۸ به بعد از پزشکی جدا شده است و از آن زمان بصورت علم شناخته شده است.

روانشناسی عمومی حوزه کاری بسیار گسترده ای را در بر میگیرد، در واقع با افرادی که با مشکلات متنوع بزرگی دست و پنجه نرم می کنند سر و کار دارد.

افرادی که مبتلا به افسردگی ،اضطراب فراگیر و همچنین مشکلات مرتبط با خشم و عصبانیت با روانشناسان عمومی سر و کار دارند.

گرایش روانشناسی عمومی در ایران در حال حاضر بیشتر در حوزه پژوهش کاربرد دارد. در واقع فردی که مدرک روانشناسی با گرایش عمومی را دریافت می کند می تواند تدریس و پژوهش در این زمینه را انجام دهد.
(البته در حال حاضر در ایران بسیاری از روانشناسان عمومی نیز به کار درمان هم مشغول هستند و بر اساس دوره ها و کارگاه های که می گذرانند و توانایی عملی که کسب می کنند، می توانند به کار درمان نیز مشغول شوند.

در حال حاضر در ایران، گرایش عمومی تنها در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی در دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم و فناوری وجود دارد و در مقطع کارشناسی این گرایش با نام روانشناسی شناخته می شود.

 

جستجو: موسسه آموزش عالی پژوهش, دکتر سید جعفری, کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی کودکان استثنایی, منابع ارشد روانشناسی عمومی, لیست دروس کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی, منابع کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی, arshad general psychology