تاریخ مصاحبه دکتری ۹۸ دانشگاه ها

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  • نظرات : بدون دیدگاه

 تاریخ مصاحبه دکتری ۹۸ دانشگاه ها به ترتیب زمان برگزاری تهیه و در اختیار داوطلبان کنکور دکتری قرار گرفت.

 

۱- منحصراً داوطلباني مي‌توانند به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي انجام مصاحبه مراجعه نمايند كه كدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمي لازم را مطابق كارنامه كسب كرده باشند.

 

۲- داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان در كدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم مي‌باشند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه دکتری ۹۸ به اطلاعيه دانشگاه ذيربط و همچنين پايگاه اطلاع رساني دانشگاه مربوط مراجعه و براساس آن براي انجام مراحل مختلف مصاحبه در دانشگاه ذيربط شركت نمايند.

 

۳- باتوجه به اينكه برنامه زماني انجام مراحل مختلف ارزيابي تخصصي از داوطلبان توسط برخي از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در ماه مبارك رمضان پیش بینی شده و امكان تغيير آن وجود دارد، لذا مجدداً به كليه داوطلبان معرفي‌شده، توصيه اكيد مي‌گردد حتماً قبل از مراجعه براي انجام مصاحبه و ارائه مدارك مورد نياز، به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه و يا موسسه آموزشي ذيربط مراجعه نمايند.

 

۴- آن‌دسته از داوطلباني كه در مرحله ارزيابي تخصصي شركت و در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره روزانه آزمون ورودي دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال ۱۳۹۸ قرار گيرند، مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمون دكتري سال ۱۳۹۹ نخواهند بود.

۵- به اطلاع داوطلبان رشته امتحاني مدرسي معارف اسلامي (كد ۲۱۸۰) مي‌رساند؛ از آنجا كه شرط ورود داوطلبان متقاضي در كدرشته امتحاني مذكور به دانشگاه، علاوه بر كسب نمره علمي لازم توسط دانشگاه مربوط، احراز شرايط عمومي رشته مدرسي معارف اسلامي و نتيجه مصاحبه‌اي كه توسط معاونت امور دفاتر، اساتيد و مبلغان نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها انجام خواهد شد، مي‌باشد، لذا اين‌ داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنين شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، حداكثر تا ۷ روز پس از انتشار اين اطلاعيه، براي طي مراحل پذيرش به پايگاه اطلاع رساني معاونت امور دفاتر، اساتيد و مبلغان (به نشاني www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذكور باشند. بديهي است عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد. در پايان لازم به ذكر است كه در گزينش نهايي، وضعيت علمي داوطلباني كه نتيجه مراحل مذكور از سوي معاونت فوق‌الذكر به صورت منفي به اين سازمان اعلام گردد، مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.

 

۶- كليه داوطلباني كه در كدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم به منظور شركت در مراحل ارزيابي تخصصي توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالي هستند، مي‌بايست به منظور تكميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي با مراجعه به لينك مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سايت این سازمان، از تاریخ ۹۸/۰۳/۰۱ لغایت ۹۸/۰۳/۱۳ ضمن پرداخت مبلغ چهارصد و چهل هزار (۴۴۰٫۰۰۰) ريال بصورت اينترنتي، فرم بررسي صلاحيت عمومي را تكميل و كد پيگيري دريافت دارند. بديهي است داوطلباني كه نسبت به تكميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي اقدام ننمايند از گزينش نهايي حذف خواهند شد.

 

۷- گزينش نهايي داوطلبان در هر كدرشته‌محل براساس نمره كل نهايي حاصل از نمره علمي آزمون متمركز (نمره كل اوليه- ۵۰ درصد در شيوه پذيرش آموزشي- پژوهشي و ۳۰ درصد در شيوه پذيرش پژوهش محور) و نمرات مراحل مختلف ارزيابي تخصصي (مطابق با مفاد مندرج در بند ۲-۱۲ صفحه ۹ دفترچه‌ شماره ۱ آزمون)، حدنصاب تعيين شده توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در هر كدرشته محل و با توجه به اولويت كدرشته‌ محل‌هايي كه براي مصاحبه معرفي شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

 

۸- كليه داوطلباني كه مبادرت به انتخاب كدرشته محل‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي در سايت دانشگاه مذكور نموده‌اند به منظور اطلاع از نحوه و چگونگي انجام مراحل ارزيابي تخصصي از داوطلبان و ساير مراحل گزينش به سايت آن دانشگاه مراجعه نمايند.